7. třída Motýlci

Charakteristika třídy

Třída „MOTÝLCI“ se nachází v 1. patře zeleného pavilonu v komplexu budov, tvořících MŠ Dělnická.

Provoz třídy je:

sudý týden:

PO – ST 7:30 – 15:00

ČT – PÁ 7:30 – 14:45

lichý týden:

PO – PÁ 7:30 – 14:15

Ve třídě je zapsáno 15 dětí,

heterogenní věkové složení dětí – od 2,5 do 6 let.

O děti se ve třídě stará:

Učitelka

Jitka Bulantová

Provozní zaměstnankyně:

Radka Bobková

Kuchařka:

Věra Matyščáková

Třídu tvoří herna, ve které si děti po celý den hrají, a probíhá zde výchovná práce s dětmi. Herna je vybavena odpovídajícím nábytkem (přizpůsobeným věku a tělesné výšce dětí), herními kouty, množstvím hraček určeným k volným hrám a komplexnímu rozvoji dětí. Nechybí zázemí pro provádění hudebních činností, výtvarných a jiných tvořivých aktivit. Nechybí zde ani koutek pro rozvoj jemné motoriky, přírodovědný koutek, ve kterém děti pečují o africké šneky a koutek pro předškoláky. K tělovýchovným činnostem využívají děti relaxačně pohybovou místnost v přízemí pavilonu. Výzdobu třídy tvoří dětské výrobky. V herně se třikrát denně podává dětem školní strava – rozváží se ze ŠJ a k výdeji se připravuje v přípravné kuchyňce u třídy, rozdávána je dětem samoobslužnou formou. V herně se denně rozkládají lehátka pro odpočinek dětí. Lůžkoviny se perou v prádelně mateřské školy. Ke třídě náleží nově zrekonstruované sociální zázemí – WC, umývárna, sprchový kout. Šatna dětí se nachází vedle třídy je vybavena novými šatníky a botníky. V šatně je reprezentována naše práce s dětmi – výtvory a výrobky tvoří výzdobu, jsou zde umístěny informativní nástěnky pro zákonné zástupce dětí.

USPOŘÁDÁNÍ DNE  – 7. třída MOTÝLCI

·         otevření MŠ

·         pitný režim v průběhu celého dne

·         spontánní hry a činnosti dětí, rozvíjení podnětů nabídnutých učitelkou, rozcházení do tříd