INFORMACE KE STRAVOVÁNÍ

Školní stravování je poskytováno dětem, které jsou přítomny v mateřské škole.

Je-li dítě přítomno v MŠ v době podávání jídla, musí se stravovat vždy/vyhláška č.14/2005Sb, o předškolním vzdělávání v platném znění/.

Školní stravování zajišťuje stravování dětí dle vyhlášky č.107/2005Sb. o školním stravování, ve znění pozdějších předpisů. Řídí se výživovými normami/spotřební koš/ a rozpětím finančních limitů na nákup potravin. Do věkových skupin jsou strávníci zařazeni na dobu

školního roku ve kterém dosahují daného věku.

1. Před nástupem dítěte k předškolnímu vzdělávání vyplní zákonný zástupce přihlášku ke stravování, která je platná po celou dobu školní docházky.
  2. Případnou změnu odebírání typu stravy projednají s ředitelkou mateřské školy.
  3. Zákonný zástupce poskytne mateřské škole všechny důležité informace o stravování dítěte-omezení, okolnosti týkající se zdravotního stavu, stravovací návyky apod.
  4. Děti s potravinovou alergií/nutno doložit potvrzením odborného lékaře/mají možnost odebírat obědy ze ŠJ Znojmo, Přemyslovců 8. Zákonní zástupci si sami v této ŠJ zajistí obědy. Kde je i sami objednávají i odhlašují  a hradí ve ŠJ Znojmo, Přemyslovců 8.
  1. Každou výjimečnou změnu odebírání druhu stravy v určitý den je nutné den předem zapsat do sešitu v šatně dětí nebo oznámit telefonicky vedoucí stravování.
  2. První den neplánované nepřítomnosti dítěte v mateřské škole se považuje za pobyt

dítěte v mateřské škole a tedy má nárok na dotovanou stravu. Další den neomluvené nepřítomnosti dítěte je již účtová plná cena stravného-/včetně věcných a mzdových nákladů/.

Jídelníček je sestavován podle platných zásad zdravé výživy a nutričního doporučení. V jídelním lístku jsou značeny alergeny přítomné v každém konkrétním pokrmu. Označení alergenu je číslem. Seznam očíslovaných alergenů je uveden na jídelním lístku.

Jídelní lístek je na každý týden umístěn v jednotlivých budovách mateřské školy a na internetových stránkách MŠ.

Strava se podává 4  denně -přesnídávka, zeleninová nebo ovocná přesnídávka, oběd, svačina. Ke každému jídlu dostanou děti nápoj.

Děti mohou pít kdykoliv v průběhu dne. Pitný režim je zajišťován ve všech třídách- každé dítě má svůj vlastní hrnek na pití, který je umístěn ve třídě.

Jídlo je připravováno ve školní kuchyni a rozváženo  na výdejny/MŠ Dělnická/.

V MŠ Gránická- odváženo do třídy. Jídlo je dětem  podáváno ve třídě.

Jakékoliv připomínky ke školnímu stravování projednejte nejprve s vedoucí školní jídelny, následně s ředitelkou mateřské školy.

Dítě, které je přijato k předškolnímu vzdělávání v mateřské škole, by se mělo umět samo najíst. Všechny děti jsou v mateřské škole vedeny k samostatnosti při stolování i při sebeobsluze.

Všechny děti v posledním roce před zahájením školní docházky používají celý příbor (vidlička, nůž). Je-li i mladší dítě navyklé používat celý příbor, je mu samozřejmě umožněno ho používat.

Odhlašování a přihlašování stravy

• Obědy se odhlašují v MŠ do sešitů přihlášených a odhlášených dětí, v šatnách tříd, na telefon 515 226 527, + 420 736 511 224, e-mailem. sj.delnicka@seznam.cz nebo na e-mailu vedoucisj@mszndelnicka.cz
  • Strávník musí mít odhlášený oběd nejpozději do 12:00 den předem.
  • Zákonní zástupci dětí si mohou vyzvednout oběd do jídlonosičů pouze první den nepřítomnosti dítěte.
  • V dalších dnech nepřítomnosti nemá dítě nárok na odebrání jídla v rámci školního stravování.
  • Za neodebranou nebo neodhlášenou stavu se finanční náhrada neposkytuje.

Platba a cena stravného

• Hotově u vedoucí školní jídelny do 5. dne v měsíci – od 7: 00-9:15 hod. a od 13:30-15:30 hod.
  • Z účtu peněžních ústavů – je třeba povolit „souhlas k inkasu“ ve prospěch účtu 304 541 586/0300 – splatnost do 15. dne následujícího měsíce.

Ceník stravného

CENA STRAVNÉHO:                         3-6 letí                  7-10 letí

CELODENNÍ  STRAVA:                        43,-Kč                  47,-Kč

POLODENNÍ STRAVA:                        34,-Kč                   38,-Kč

Dopolední přesnídávka:                    10,-Kč                   11,-Kč

Oběd :                                                  24,-Kč                   27,-Kč

Odpolední svačina:                               9,-Kč                    9,-Kč

Termíny úhrad a vyúčtování

• První inkaso šk.roku bude k říjnu za měsíc září (platba je tedy za předchozí měsíc), každou další platbu provádějte vždy tak, aby k 15. dni měsíce byla připsána na účet MŠ.
  • První platba v hotovosti šk. roku bude k říjnu za měsíc září (platba je tedy za předchozí měsíc), každou další platbu provádějte vždy tak, aby byla uskutečněna 5. dne následujícího měsíce.
  • Strávníci, kteří nebudou mít zaplaceno zařazeni do stravování = nedostanou oběd.
  • Platba za červen splatnost 15. června.

Vážení rodiče, dopřejte dětem klid při stolování.

Děti si vyzvedávejte až po obědě. Do budov MŠ vstupujte až v 12:15 hodin. Pokud Vaše dítě ještě nedojedlo, vyčkejte v šatně.

Děkují děti i zaměstnanci mateřské školy.

Časové schéma podávání stravy

Druh stravy                                                                      Časový údaj

Přesnídávka                                                                  08:00  –  08:30
Zelenina, ovoce                                                            09:30  –  09:45