Informace pro rodiče

Informace 2023/2024

Zde naleznete veškeré důležité informace k letošnímu školnímu roku. Soubor má více stránek. V levém dolním rohu překliknete na další stranu. Cely soubor ke stažení

Přečíst příspěvek »

 Edukativně stimulační program pro předškolní děti

Pro zájemce z řad rodičů současných předškoláků

Rádi bychom Vám nabídli intenzivní program pro vzdělávání předškoláků. Lekce budou probíhat jednou za čtrnáct dnů, od 15:30hod. do 16:30 hod. První lekce proběhne v měsíci říjnu. Konkrétní datum bude upřesněno.

Pracovní listy:

Kreslení před psaním, Prostorová orientace, Jedním tahem, Předčíselné představy, Sluchové vnímání byly objednány v Pedagogicko-psychologické poradně v Brně. Cena: 528,- Kč. Všechny materiály si děti po skončení půlročního přípravného kurzu odnesou domů.

Edukačně stimulační skupina v MŠ Dělnická a MŠ Gránická

* Edukačně stimulační skupina byla vytvořena jako program rozvoje dětí v předškolním věku a jako příprava pro počátek školního vzdělávání.

* Hravou formou jsou rozvíjeny schopnosti, dovednosti a funkce, které jsou důležité pro dobré a kvalitní zvládnutí základů čtení, psaní a počítání.

* Program skupiny je rozvržen do 10 lekcí.

* Každá lekce má svou strukturu, jednotlivé činnosti se střídají, na sebe navazují. Lekce mají přibližně hodinové trvání a budou probíhat jednou za 2 týdny (nebo dle domluvy).

V lekci bude vždy přítomen jeden z rodičů.

Přítomnost rodiče je velmi důležitá. Rodič získá nejen náměty pro domácí činnost, ale zároveň stráví čas se svým dítětem, které se mu předvede v novém světle, ukáže své dovednosti, což je pro dítě i rodiče velmi cenné.

Edukačně stimulační skupinu povedou paní učitelky:

v MŠ Dělnická: ze třídy Včeličky, Hvězdičky, Berušky, Motýlci a Jablíčkové třídy.

v MŠ Gránická: ze třídy Sluníčka a Květinky

Pro koho?

Edukativně stimulační skupiny jsou určeny předškolním dětem, které mohou být nějakým způsobem ohroženy v počáteční fázi školní výuky, a dětem, kterým rodiče chtějí pomoci lépe zvládnout začátek školní docházky.

Jak často a kde?

Edukativně stimulační skupiny probíhají ve školním roce 2020/2021 v MŠ Dělnická ve třídách – Hvězdičky, Včeličky, Berušky, Jablíčka a Motýlci.  V MŠ Gránická ve třídách Sluníčka a Květinky.

Na všechny děti i rodiče se již těší a přejí jim úspěšný start nejen v Edukačně stimulační skupině, ale hlavně v první třídě základní školy.

Školní řád pro rok 2021/2022 ke stažení zde: 

http://mszndelnicka.cz/wp-content/uploads/2021/09/Školní-řád-2021-22.pdf

Skip to content